PES a FENA ROKU 2017

Kompletní stupně vítězů jsou k dispozici ZDE na webu BCCCZ. Představení psů přidáváme u těch, kteří nám toto představení na naši výzvu zaslali.

AGILITY – PES

Twinkle Drake z Černobílých – Jana Brodová

AGILITY – FENA

Azulay Ninuland – Olga Havlíčková

COURSING – PES

Alvin Borgri – Alena Eggová

DOGDANCING – PES

Anthony Hop Skins Zamunda – Zuzana Fialová

Chovatel: Zuzana Fialová
Datum narození: 02.06.2014

Otec: Clairvoyant Open Gate
Matka: Puzzle Baby of Aibara

Jak se tak říká, že psovod má ve svém životě nějakého osudového psa, tak u mě je to právě Tonda. Když sem se rozhodla, že Tonda z mého prvního odchovu zůstane vůbec mě nenapadlo co vše společně zažijeme.  Díky němu poznávám nové sporty a spoustu nových přátel a za to jsem mu vděčná. Na žádné akci mě nenechá na holičkách, i přes mojí nervozitu, a vždy předvede skvělý výkon. I když jsem měla dogdancing  jako doplňkovou kategorii ve výcviku a naším hlavním sportem je sportovní kynologie, z DD jsem chtěla  pouze skládat pár zkoušek, ale  nakonec jsme loni vyzkoušeli i několik oficiálních závodů . S Tondou se mi skvěle pracuje a rychle se učí nové věci, proto jsem se rozhodla i pro nějaký ten závod a myslím, že na závodním poli se také neztratíme. Tonda má svůj osobitý projev a stále se ,, usmívá“  a téměř celou sestavu musí náležitě okomentovat ( formou kňučení ), má k tomu prostě vlastní názor 😊 . Doufám, že do budoucna se posuneme v závodech zase o něco výše a třeba budeme i někdy reprezentovat ČR na zahraničních závodech v dogdancingu.

Do soutěže PES A FENA roku BCCCZ se hlásím již třetím rokem a letos se mi podařilo získat první místo právě v našem doplňkovém sportu  a jsem na tento výsledek náležitě hrdá. Dokonce se nám letos podařilo získat i 2.místo ve sportovní kynologii. Chtěla bych i tímto moc poděkovat organizátorům za tuto soutěž, která zajisté motivuje členy klubu, aby své výsledky za celý rok zúročili a ukázali jak dobří v různých sportech se svými psi jsou.  

Sportovní kynologie: ZOP, ZPU-1, ZZO, ZZO1, ZM, BH, APr1

Obedience: OB-Z, OB1 ( splněn přestup do OB2 )

Dogdancing: MD1, HtM1, F1, DwD1, MD2, HtM2, F2, DwD2, HtM3

Tituly z DD: Master of Dogdancing 1.stupeň, Mater of Dogdancing 2.stupeň, Master of Dogdancing divize HtM

DOGDANCING – FENA

Mystic Layla Aibara – Irena Ištvánková

DOGFRISBEE – PES

Amazing Cloudy Ranč – Kristýna Nosková

DOGFRISBEE – FENA

Action Jerry Malina Gang – Alena Smolíková

FLYBALL – PES

Ali Farmička – Michaela Brožovská

FLYBALL – FENA

Cessie Hvězda Els – Eva Koubková

MUSHING – PES

NUTTI Deabei – Kristýna Hávová

MUSHING – FENA

Beruška z Vlčí Chaloupky – Šárka Fritschová

foto: Cipro Šimon

Chovatel: Marcela Pluhařová
Datum narození: 07.06.2014

Otec: Bay Scotty Speedy Dream
Matka: Elis z Temného hvozdu

Máme za sebou další velice úspěšnou canicrossovou sezónu (aktivně závodně již třetí), v níž jsme se utkali s konkurencí na 17 různých akcích zahrnujících canicross, dogbiatlon, triatlon se psem a scooter. Beruša je už ostřílený závoďák s hromadou zkušeností, což předvádí na každé další z nich. Pro běhání dýchá a nikdy nepoleví. Dokáže si precizně rozvrhnout síly a celý závod odběhnout  v plném tahu. Pro ni na trati existuje jen nafukovací brána na startu a v cíli. 🙂

OBEDIENCE – PES

Amigo de Fox Redrob Fenix – Kristýna Barošová

OBEDIENCE – FENA

Never Never Land Va Va Voom – Kristýna Barošová

PASENÍ – PES

JAY Mintaka – Milena Topinková

Chovatel: Milena Topinková
Datum narození: 11.03.2015

Otec: Glen ISDS 296336
Matka: HARRISSI Mintaka

Jay je v naší smečce první pes border kolie. Je to syn naší fenky Harrissi Mintaka a otec je Glen  ISDS/NL 296336, několikanásobný mistr ČR v pasení. Tento pes byl plánovaný a zatím jsem velice spokojená. Při práci se mi s ním dobře pracuje. Často s námi jezdí na farmy, kde nám pomáhá. Je velice snaživý, poslušný a rychlý. V jeho 19 měsíců jsme splnili HWT a tak jsme v nové sezoně  začali závodit. Je to mladý pes a máme před sebou hodně závodů, kde si to budeme snažit užít. 

PASENÍ – FENA

I-Gyfu – Daniela Rájová

Chovatel: Eric Gautrey
Datum narození: 18.05.2013

Otec: Brave Kid
Matka: E-Laah Nessie’s Spirit

Gyfu je 4-letá importovaná pracovní fenka. Sezona 2017 byla pro nás velmi úspěšná a kromě titulu Fena roku BCCCZ v pasení jsme také získaly titul nejcennější a to Mistr ČR 2017. Samozřejmě mám z těchto úspěchů velkou radost, ale největší radost mám z toho, že jsme se vrátily zpátky ke sportu po zranění zadní nohy, které nás vyřadilo na celou sezonu 2016.

SPORTOVNÍ KYNOLOGIE – PES

Ary Norje – Dominika Vítková

Chovatel: Miroslav Pelc
Datum narození: 21.05.2006

Otec: Berry Blue Foxy Fox
Matka: Canna ze Skalistých hor

Sportovní kynologii se věnujeme 12 let – byl to pro nás, a stále je, sport číslo jedna.  Ary je přesně takový, jaký by měl kvalitní pes na sportovní kynologii být – tvrdý, sebevědomý, lehce ovladatelný s dobrým přepínáním mezi vzruchem a klidem. Díky všem těmto povahovým vlastnostem se nám podařilo složit všechny naše zkoušky. Zkouškami jako BH, ZM, ZZO1-3 počínaje a IPO3, VPG3 či ZVV2 konče.  Za největší úspěch ale považuji to, že i ve svém věku je stále aktivní, má chuť pracovat a hlavně je zdravý – 1. místo na mistrovství BCCCZ ve výkonu 2017 (bez měsíce 11 let) je už jen sladká třešnička na dortu. 

SPORTOVNÍ KYNOLOGIE – FENA

Bathsheba z Krojčenku – Jana Grešová

TREIBBALL – PES

Born to be wild Hardy Origin – Marcela Skalová

Chovatel: Vladana Šimková
Datum narození: 25.10.2014

Otec: Be Yess of Wendaja
Matka: Keep Faith Hardy Horde

Born to be Wild Hardy Origin „Jessík“ je náš první pes border collie. Je to přátelský, temperamentní a učenlivý pes. Původně měl být Jessik  jen rodinný mazel, ale borderka Vás doma prostě sedět nenechá. 🙂 Jess se od štěněte rychle učil. Zbožňuje balónky, létající talíř a jeho nejoblíbenější hračka je pískací chobotnice. A za piškot předvede všechny triky, které umí. 🙂 🙂

Jednou nás zaujal článek o treibballu, a tak jsme na jaře 2016 jeli na výcvikový víkend do Radíkova, kde jsme poznali spoustu báječných lidiček a psů. S Jessem jsme začali zkoušet „ťukat“ do balónu, ale toho v tu dobu zajímali hlavně psi na opačné straně louky a vždy si našel chvilku, kdy si tam odběhnout na rychlou návštěvu. Postupně se ale začal Jess zlepšovat, balóny ho začaly bavit a v červnu 2017 absolvoval první treibballové závody  v kategorii TRB1 v Pesoparku, na kterých se umístil na 1. místě. Ve stejné sezoně se ještě umístil na 2. místě na Brněnských psích dnech a na 1. místě na podzimních pesoparkových závodech v Praze. Největším úspěchem však bylo 1. místo na Mistrovství ČR v kategorii TRB1, které se konalo v září 2017 v Herolticích. V letošní sezoně by měl Jess přestoupit do kategorie TRB2 a rádi bychom se zúčastnili treibballových závodů v Německu.

Kromě treibballu se s Jessikem věnujeme i noseworku a občas zavítáme na klubovou nebo speciální výstavu BCCCZ.

Prvenství v soutěži Pes roku 2017 si velice vážíme a myslím, že právem můžeme být na našeho borderáčka a ocenění pyšní. 🙂 Všechny závody s Jessem absolvoval můj manžel Jirka. Tímto bych mu ráda poděkovala a oběma popřála hodně štěstí do další treibballové sezony.

VÝSTAVY – PES

American Dexter Morgan of Real Shepherds – Taťána Šmolíková

Chovatel: Mónika Friedl
Datum narození: 03.06.2014

Otec: Sportingfield´s North Star
Matka: Safari at Real Pearl

Juniorchampion CZ, Champion CZ, Champion SK, Grandchampion CZ, Grandchampion SK, Club Champion BCCCZ, 2th BEST show male BCCCZ 2016, 1th BEST show male BCCCZ 2017, 4th male OPEN SLOVAKIA DOG CUP 2016,  1th male OPEN SLOVAKIA DOG CUP 2017,  CRUFTS QUALIFICATION 2018

ZOP ZZO BH ZZO1 ZM UPr1

Dexíka jsem si přivezla z Maďarska jako třetího čtyřnohého parťáka z úplně neznámé chovatelské stanice, která nabízela svůj první vrh.  V době, kdy jsem si ho pořizovala jsem ani netušila, že na poli výstavním dosáhneme tak velkých úspěchů.

Potkali jsme spolu velké množství nových přátel, ať již z klubu BCCCZ, tak kolem výstavních kruhů, bez kterých bychom nebyli tam kde jsme a kterým patří velký dík. Nebudu je jmenovat, protože  bych nerada někoho vynechala.

Ve volných chvílích si užíváme agility a připravujeme se, že začneme jezdit na závody. Na parkuru je nejšťastnější a vyloženě si to užívá.

Dexík je náš rodinný pes, velký mazel, míčkový blázen, pes do nepohody a pes, který nezkazí žádnou srandu.

Přináší do našeho života spoustu radosti a šťastných dnů a jsme nesmírně rádi, že tě Dexíku máme.

VÝSTAVY – FENA

Bomb Blaster Nica Bohemica – Monika Panznerová

ZÁCHRANAŘINA – PES

Bodie Crazy Hola-Hopa – Zuzana Kratochvílová

Chovatel: Lada Richterová
Datum narození: 11. 12. 2010 ( – 11. 5. 2017)

Otec: Rosmarinus The Jongelar
Matka: Cat Ballow Hardy Horde

CZ CH, SK CH, Club CH

Za těch pár let, co mu ten nahoře vyměřil, jsme stihli přičichnout k dogfrisbee,
kde jsme byli párkrát na bedně a díky kterému jsme poznali super bandu lidí.
Taky jsme začali pronikat do tajů záchranářiny, složili jsme si nějaké zkoušky:

RH-L B – záchranářská lavinová zkouška
RH-L A – záchranářská lavinová zkouška
RH-L E – záchranářská lavinová zkouška
RH-FL A – záchranářská plošná zkouška
RH-FL E – záchranářská plošná zkouška
RH-W A – záchranářská vodní zkouška
ZVOP – zkouška vloh ovčáckého psa
BH – zkouška doprovodného psa
ZOP – zkouška ovladatelnosti psa
ZZO 1 – zkouška základní ovladatelnosti
OB-Z – obedience zkouška F1 – dogdancing zkouška

Bodie se stal Klubovým vítězem BCCCZ, Psem roku BCCCZ 2017 v kategorii Záchranářina a třetím Psem roku BCCCZ 2015 v kategorii Dogfrisbee.

V Dogfrisbee DogShop lize se za rok 2015 umístil na 3. místě (z 286 závodníků). Byl mi vždy dokonalým parťákem a nejúžasnějším psem, kterého jsem si kdy mohla přát. Nikdy na něj nezapomenu. <3

VŠESTRANNÝ PES

My Free Man van de Hartenhoeve – Alexandra Křivohlavá

VŠESTRANNÁ FENA

Awesome Kira Crazy Fellow – Alena Smolíková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *