PES a FENA ROKU 2016

Kompletní stupně vítězů jsou k dispozici ZDE na webu BCCCZ.

AGILITY PES

Twinkle Drake z Černobílých
datum narození: 8.8.2013
majitel: Brodová Jana
chovatel: Švarcová Monika
matka: Jingle Bell z Černobílých
otec: Borderline Country Justinstyle

Twinkle Drake z Černobílých „Dráček“ je typickým představitelem svého plemene. Přátelský, vyrovnaný, chytrý, vždy připravený pro jakoukoli činnost, která mě napadne. Jako pes je pravý gentleman, ohleduplný k fenám a tolerantní ke psům. Lidé, co Dráčka neznají osobně, by o něm řekli, že je klidný až flegmatický, ale opak je pravdou. Do všech našich aktivit jde vždy naplno. Je lehce motivovatelný, vnímavý a nepřetáčí se při výcviku. Agility trénujeme dvakrát až čtyřikrát týdně s ohledem na počasí, časovou vytíženost a nutnost dotrénovat něco nového, nebo jen vylepšit techniku již dobře známých prvků. Nejsou to však vždy hodinové tréninky na parkuru, cíleně se zaměřujeme i na trénink sbíhaných zón, skokovou gymnastiku nebo konkrétní techniku vedení. Abychom to všichni zvládli, doplňujeme agility tréninky fyzickou přípravou, kdy trávíme čas na horách, jízdou na koloběžce, na běžkách, nebo jen procházkami. Agility nás baví, nesbíráme jen potřebné zkoušky, také vyrážíme na velké závody s otevřenými běhy nejen v České republice. V letošním roce splnil podmínky pro přestup do kategorie A3. S Dráčkem jsme se podívali i na výstavy, kde získal JCH České a Slovenské republiky, na klubové výstavě BCCCZ vyhrál Klubového vítěze a BOS. Letos splnil podmínky pro získání Klubového šampiona BCCCZ. Dráček je pan Pes s velkou osobností. Život s ním je jízda, která nikdy neomrzí!

AGILITY FENA

Aya Blue Caves
majitel: Havlíčková Olga
chovatel: Valášková Ludmila
datum narození: 26.5.2011
matka: Arnika z Teneriffe Gold
otec: Alf Border Town

Aya je naše první border collie. Hned, jakmile jsme si ji dovezli domů, si nás získala a my tomuto plemeni naprosto propadli. S Ayinkou se věnujeme od štěňátka agility, které ji velmi baví a jde jí opravdu dobře. Ve 4 letech získala titul A3Ch. V loňském roce vyhrála s dcerou Adélou mistrovství ČR v agility mládeže a reprezentovaly spolu ČR na Agility European Open Junior v Čilistově na Slovensku, kde se jim podařilo vybojovat 3. místo v jumpingu družstev.

COURSING PES

Alvin Borgri
majitel: Eggová Alena
chovatel: Eggová Alena
datum narození: 23.5.2013
matka: Griotka Svěží vítr
otec: Cash Lusika

Alvin Borgri je pes z mého odchovu. Do coursingu se zamiloval už ve 3 měsících na psím táboře ve Svojanově a od té doby jak slyší naviják a slovo střapeček tak není k udržení. 22.2.2015 složil poslední lic.zkoušku a od té doby se účastní coursing závodů. V roce 2015 byl vyhlášen ČP COURSING WINNREM a v roce 2016 tento titul znovu obhájil. Ale jako správného a zdravého borderáka ho baví vše od agility, dogfrisbee, tahání koloběžky a v poslední době se učíme pást ovečky. Je pro mne velkým potěšením, když vidím Alvina s jakým nadšením tyto činnosti rovádí. Snažím se všem svým psům poskytnout všestranné využití pro jejich spokojený život. Alvin je velký mazel, kontaktní vůči ostatním psům, nadšený aportér a rád se dívá na televizi, nejraději má pořady o zvířatech. Je prostě jeden z členů naší rodiny.
Složené zkoušky : ZZO

COURSING FENA

Cessie Hvězda Els
majitel: Koubková Eva
chovatel: Koubková Eva
datum narození: 15.7.2013
matka: Hottie GrAnt Bohemia Alké
otec: Black Jack Trust Your Heart ISDS 301537

Cessie začala s coursingem vlastně jen pro udržení kondičky a spíše jen jako s doplňkovým sportem. Od začátku bylo jasné, že Cess bude coursing bavit – může běžet a na konci se zakousnout. (Ne, že by byla v reálném životě lovec, ale odmalička se přetahuje o uzle a věnuje se sportovní kynologii.) Největším úspěchem Cess je Mistr České republiky 2017, kdy na témže závodě se jí podařilo vyhrát i celou FCI skupinu. Nejhezčí běhy jsou vždy s její matkou, kdy je vidět, že se opravdu znají, mají se „přečtené“ a dokáží skvěle spolupracovat. To je pak radost pohledět.

DOGDANCING PES

Caccao IN Unis Kynopolis
majitel: Kamrádová Pavla
chovatel: Lovaszová Markéta
datum narození: 21.2.2014
matka: Clair Biely Tesak
otec: Astra Jai Ho

Caccao IN Unis Kynopolis zvaný Kraken je moje třetí border kolie. Kraken miluje každou práci, kterou mu nabídnu. Dogdancing měl být původně pouze “doplňkovým” sportem k plánovanému agility, bohužel, velmi vážný úraz ve 13ti měsících naše plány změnil. Aktuálně se věnujeme dogdancingu, obedienci, sportovní kynologii, pasení, agility a nejnověji nás uchvátil sport Hoopers. S kamarádkou běhá canicrossové závody, zkrátka je to parťák pro jakoukoliv aktivitu. V letošním roce jsme v dogdancingu začali závodit a máme v plánu získat titul MOD2 a začít skládat první zkoušky 3. stupně.

DOGDANCING FENA

Mystic Layla Aibara
majitel: Ištvánková Irena
chovatel: Palfiová Michaela
datum narození: 16.7.2010
otec: Astra Fox ISDS 281571
matka: Bonny Bee Aibara

Jsem velmi potěšena, že jsme s Layou vyhrály kategorii dogdancing ve vaší soutěži Fena roku 2016. S potěšením říkám, že všechny Laylinčiny úspěchy jsou jen třešničkou na dortu soužití s ní. Layla je pro mě jednoznačně fenou roku, a to nejen toho 2016. Již delší dobu vím, že lepšího prvního psa jsem nikdy mít nemohla. V našem případě platí pořekadlo, že obvykle nemáme takového psa, jakého jsme si vysnili, ale přesně takového, jakého potřebujeme. Náš vztah je výjimečný a vše, co spolu děláme, mi dává velkou spoustu radosti a energie. Přeji všem majitelům psů, aby mohli pocítit stejně hlubokou a upřímnou radost, kterou mám já ze soužití s Laylou.

DOGFRISBEE PES

Amazing Cloudy ranč
majitel: Kristýna Nosková, Marcela Nosková
chovatel: Iveta Vítková
datum narození: 8.4.2012
otec: Blessed Borders Firm Foundation
matka: DUPY DUP Deabei

Mejza alias moje malé štěňátko, i v jeho pěti letech. 🙂 Naše srdcová záležitost je dogfrisbee, letos budeme začínat již čtvrtou sezónu. Každá sezóna nás posunula dál v našich zkušenostech i úspěších – 3x jsme se stali Mistry ČR V Quadrupedu, v roce 2014 reprezentovali na Mistrovství světa v USA, téhož roku jsme prolomili hranici ženského světového rekordu v Quadrupedu a držíme ho dodnes s délkou 84,16 metru, 2x jsme ovládli DogShop Ligu a jednou jsme se umístili na 3.místě v Dog Chow poháru. Dále se okrajově věnujeme sportovní kynologii, dogdancingu i flyballu.

DOGFRISBEE FENA

Action Jerry Malina Gang
majitel: Smolíková Alena
chovatel: Malinská Jana
datum narození: 30.1.2010
otec: Red
matka: Chelsay Action Aibara
Foto: Jiří Šnýdr

Jerry je naprosto úžasná fenka, která ze všeho nejvíc miluje dogfrisbee. Věnujeme se ale také dogdancingu a okrajově mushingu. Ve všech těchto disciplínách se v letošním Psovi roku umístila do 3.místa. V roce 2016 získala také titul 2.vicemistr ČR v dogdancing, Mistr BCCCZ v dogdartbee, na MS v USA jsme získaly 11.místo a v soutěži Kynolog roku jsme se umístily na 2.místě v dogfrisbee a 3.místě v dogdancingu.

FLYBALL PES

Enjoy It With Me Speedy Dream
majitel: Mračková Kateřina
chovatel: Kovaříková Kateřina
datum narození: 27.6.2013
otec: Ace Of Speedy Dream
matka: Athea Angel Budgerigar

Enjoy je 3letý ryze flyballový pes, který běhá za tým DogDRAGONS z Lukášova. Loňská sezóna byla pro něj v pořadí druhá a už velice úspěšná. Se svým týmem DogDRAGONS II. si v celoroční soutěži Purina ProPlan Cup vyběhal nádherné 2.místo ve 2. divizi, na každém turnaji se pravidelně umisťoval na stupních vítězů a s týmem dosahoval krásné „sedmnáctkové“ časy. Jeho osobní rekord je 3,92 s., díky kterému se řadí k jedněm z nejrychlejších psů v ČR. Našim cílem do nové sezóny je udržet stabilní výkonnost, běhat stále pod 4 s. a být spolehlivým článkem svého týmu, což je ve flyballu to nejpodstatnější, protože jeden pes tým skutečně nedělá, záleží na vzájemné shodě a spolupráci a to je to, co nás na flyballu baví. Kromě flyballu se věnujeme sportovní kynologii, Enjoy miluje obrany, ale musíme ještě pilovat poslušnost, než se pustíme do základních zkoušek. V lednu tohoto roku byl Enjoy také úspěšně uchovněn a v březnu oceněn titulem Pes roku BCCCZ v kategorii Flyball. Tohoto ocenění si velice vážíme a děkujeme.

FLYBALL FENA

AC-DC Fast and Foolish
majitel: Michaela Nováková
chovatel: Michaela Nováková
datum narození: 5.3.2011
otec: Terminator vom Kuschelmuschel
matka: Foolish Bree Hardy Horde

Mia je od roku 2012, kdy dosáhla potřebného věku, oporou týmu The Rebels Hardcore. S ním od té doby stála už pětkrát na stupních vítězů na Mistrovství ČR a v roce 2015 získala také stříbro ve 2. divizi na Mistrovství Evropy. V roce 2016 tento tým navíc obsadil 2. místo v celoročním Purina ProPlan cupu a 2. místo v anketě Kynolog roku. Od stejného roku s ní ve stejném týmu běhá také její syn Captain Morgan Fast and Foolish, který je už pátou generací flyballových psů. Díky skvělému fyzickému i psychickému potenciálu běhá Mia na pozici startovního psa, který toho za turnaj odběhá nejvíce a není třeba ji střídat. Z absolutního klidu, který je pro startovního psa nutný, dokáže ihned vystřelit a vyvinout maximální rychlost. V průběhu turnaje podává konstantní výkony a jen výjimečně se stane, že by na jeho konci běhala pomaleji. Jistě je to i proto, že mezi jednotlivými rozběhy se umí dokonale zklidnit a uvolnit fyzické i psychické napětí. Flyball je pro ni a pro nás sport číslo 1, takže kromě mateřských povinností nechybí na žádném flyballovém turnaji. Rychlost je pro Mienku typická, běhá rychle, přemýšlí rychle, reaguje rychle. Doplňkovým sportem je pro ni agility, kde běhá v kategorii LA3 a je držitelem titulu CACAg.
Ziskem titulu Fena roku 2016 v kategorii flyball obhájila svoje prvenství z roku 2015.

MUSHING – FENA

Beruška z Vlčí chaloupky
majitel: Mgr. Stanovská Šárka
chovatel: Ing. Pluhařová Marcela
datum narození: 7.6.2014
otec: Bay Scotty Speedy Dream
matka: Elis z Temného hvozdu
Foto: Roman Franěk

Beruška je “beruška”. Fenečka neuvěřitelně rozumná, vyrovnaná a klidná od štěněte, do chvíle, než se jde pracovat. Šprt, co se snaží vždycky a ve všem vyhovět, pochopit co se od ní chce a mazel. Na všechno se ptá a vyžaduje souhlas. Vodítko je v jejím případě jen módním doplňkem a šikovná by byla na spoustu psích sportů, ale v canicrossu (a jiných tahacích disciplínách) je neskutečná. Jako hlavní náplň volného času jsme si ho vybrali právě pro tu týmovou spolupráci a těžkou fyzickou, mnohdy i psychickou přípravu nejen psa, ale ve větší míře i psovoda. Líbí se mi i fakt, že práce v tahu zatěžuje komplexně. Pes větší část tréninků a tudíž i desítky kilometrů naběhá na volno a buduje obecnou vytrvalost, kterou lze využít i jinde. Kromě běhání jde Berče docela i poslušnost, prohánějí oveček a canisterapie, kterou praktikuje na lůžkovém oddělení hospicu Sv. Zdislavy v Liberci. Je to snový pes a je neuvěřitelné štěstí, že se dostala právě ke mně.

OBEDIENCE PES

Trust your heart Conalls Joy ISDS 302558
majitel: Lucie Gabrielová
chovatel: Sandra Lima da Silva
datum narození: 5.4.2009
otec: Fast Forward Casa d’Arinia ISDS 288594
matka: Rising Sun Conall ISDS 283830

Joy je silný dominantní pes s vlastním názorem. Ráda pracuji s jeho energií i egem, on je důvod, proč preferuji na práci psy. Nic ho nerozhodí, miluje lidi, dobře komunikuje se psy. Pracuje rád i jen pro mě bez odměň. Motivace navíc skoro není potřeba, jakkoliv přetahování a aportování miluje nadevše. Ne vždy bylo vše snadné, ale pár výsledků níže ukazuje, že jsme si to vybojovali, našli své vlastní cesty a povedlo se to. 😉
Vítěz třídy OB2 na MČR obedience 2012
účast na Mistrovství světa OB 2013, 1015
Pes roku BCCCZ v kategorii Obedience 2015, 2016
Obedience šampion ČR

OBEDIENCE FENA

Andromeda Sub Tilia
majitel: Valešová Dana
chovatel: Holý Pavel
datum narození: 11.4.2007
otec: Faust Foxy Fox
matka: Glamour Girl Gasko Prim

S Medy (Andromeda Sub Tilia, 10 let) se věnujeme obedienci cca 9 let. Medy je výjimečná fena s neuvěřitelným nadšením pro všechny psí sporty. O tom svědčí i mnoho mimořádných úspěchů v závodní kariéře – Mistr ČR obedience 2011, 2013, 2015, 2016; Mistr ČR BCCCZ v obedienci 2011, 2012, 2013, 2014; Český obedience šampion, Finský obedience šampion, Šampion práce – kat. Obedience, Šampion výkonu BCCCZ, Kynolog roku (kat. obedience) 2013, 2014, 2015, 2016, TOP TEAM Obedience 2011. S Medy jsme již 5x reprezentovaly Českou republiku na MS v obedienci a Méďa se jako jediný český pes probojovala 2x do finálové dvacítky (1. místo v kvalifikaci ze 100 týmů na MS 2013 v Maďarsku, celkově 1.místo + 3. místo v družstvech na MS 2013; 14. místo na MS ve Finsku 2014).

PASENÍ PES

Harper Ferenčík
majitel: Svobodová Helena
chovatel: Ferenčík Lubomír
datum narození: 22.2.2014
otec: Blacksheep Roy ISDS IT/318519
matka: Tess At Ferenčík

Tray je 3 letý pes, pasení se věnuje od cca 8 měsíců. Je využíván k práci na farmě s ovcemi, kozami a kravami. Příležitostně v této disciplíně i soutěžíme.

PASENÍ FENA

Great Kiri at Adelaine Hope ISDS 332217
majitel: Frumarová Tereza
chovatel: Egan Eddie
datum narození: 24.2.2014
otec: Roy ISDS 313637
matka: Canen Jill ISDS 302859

Kiri je talent a jedna velká náhoda z farmy v Irsku. V roce 2014 jsem měla zamluvenou fenku v jedné Rakouské CHS, bohužel se narodili samí pejsci, tak jsem ze dne na den učinila rozhodnutí, že z ostrovů si přivezu štěně hned a nebudu na ten sen čekat další roky. Můj požadavek byl, chci dlouhosrstou ideálně hnědobílou fenu. Za tři dny jsem se dozvěděla o narozeném vrhu na malé farmě v Irsku. Narodila se jedna fena a tři pesani. Bylo jasno, fena pojede do ČR. Tehdy mi bylo úplně jedno, koho a co má za rodiče, jak pasou nebo nepasou. Fenka v dubnu 2014 přiletěla jako dvoukilová kulička do ČR. První seznámení s pasením proběhlo již v 10ti týdnech na kačenkách. Startovat na ovečkách jsme začaly cca v půl roce. Do května 2015 jsme trénovaly nepravidelně a sami. Jen občas jsme zajeli k někomu na farmu, a stále poslouchaly jak má Kira hezký cit pro ovce. V květnu 2015 jsme se dostaly pod vedení Martina Mačka, kterému vděčíme defakto za vše co umíme. Kira mě toho naučila spoustu, a nyní rosteme jedna s druhou. Od jara 2016 trénujeme opět sami kde se dá a jak se dá. Vlastně od května 2015 trénujeme dá se říci jednou týdně, občas nějaká ta pauza na srovnání si myšlenek, jak mých tak těch ve psím mozečku. Občas se zúčastníme nějakého semináře se zahraničními handlery a velkým tréninkem jsou i závody. Nyní se v Kiřiných třech letech těšíme na další sezónu, kde nás čeká již kategorie nejvyšší, čímž si splním cíl z doby, kdy jsem si Kiru kupovala. Největší úspěch je pro mě to, že si rozumíme jak v životě, tak na fieldu a vím, že pokud já neudělám chybu, neudělá ji ani můj PES. Pasení je týmová práce, proto je důležité pracovat společně, ne proti sobě.

SPORTOVNÍ KYNOLOGIE PES

Casie od Appaloosek
majitel: Lepařová Michaela
chovatel: Pohl Otakar
datum narození: 17.7.2011
otec: Borderline Country Justinstyle
matka: Arushka Plume Hardy Horde

Casie od Appaloosek-Kemík je 5ti letý pes, se kterým máme složeno 27 zkoušek z výkonu. V roce 2016 jsme si na náš seznam přidali dvě “dvojkové” zkoušky- ZZO2, OB2 a dvě “trojkové”- Upr3, IPO3(stopa 89,poslušnost 90). Složením zkoušky OB2 se také obhájil mistr ČR mládeže v obedienci. V průběhu minulého roku se Kemík také zúčastnil několika závodů. Například závod Náměšťský póťák, kde porazil německé ovčáky a stanul na 3.místě z 10ti soutěžících v kategorii. Dále potom 1.místo na ČMKU Junior open v katogorii ZPU1 (výborně), či Mistrovství mládeže stopařů MSKS. Kem je aktivní pes a výborný společník. Uvidíme, co nám dále přinese rok 2017.

SPORTOVNÍ KYNOLOGIE FENA

Borders of Sweetwood Dancing Queen
majitel: Štýbrová Beata, Kozárová Vlaďka
chovatel: van Meurs-Verbruggen J.
datum narození: 30.9.2009
otec: Borderbay Spirit of the World
matka: Borders Of Sweetwood Fly
Foto: web chovatele

Zkoušky: IPO3, IPO2, IPO1, ZVV2, ZVV1, IPO-V, ZPO1, ZM, BH, ZZO,
RH-E, ZPU1, ZOP, ZMT, FPr.2, FPr.1, AD, OB1, OB-Z, DwD 1, F1, HtM1,
SPr.3, SPr.2, SPr.1, Coursingová licence
Výstavy: VN2, V2, r.CAC
Queena se se svou paničkou Vlaďkou Kozárovou věnuje sportovní kynologii už od štěňátka. Ale protože je opravdu všestranná a nadšená do všeho, zkouší s Vlaďkou i jiné sporty. Ve sportovní kynologii je na malou borderku překvapivě odolná, i když nemá přirozeně plné zákusy, v zákusu se vždycky udrží. Minulý rok dokončila zkoušky nejvyšší IPO2, IPO3 a ZVV3.

TREIBBALL PES

Blossom Garden’s Cool Mint
majitel: Šulíková Lenka
chovatel: Freidank Susanne
datum narození: 15.7.2009
otec: On My Own Eyron Braveheart
matka: On My Own Ginny’s Blossom
foto: Lenka Blachová (Wami)

Treibball jsem objevila v průběhu roku 2015 a to díky psí škole Koira, ve které s mými psy trénuji hlavně agility. V druhé polovině roku jsem se o něj začala zajímat a postupně i trénovat. V lednu 2016 jsme nastoupili poprvé na závody do třídy TRB 1. Treibball je poměrně novým sportem, ale postupně se dostává do povědomí lidí. Je to pro nás výborný doprovodný sport a Flashe velice baví. V roce 2016 jsme absolvovali 4 závody, Flash závodí v kategorii TRB 2. Během tohoto roku doufám, že se nám povede přestoupit do nejvyšší kategorie TRB 3. Letos se plánuje 1. Mistrovství republiky v tomto sportu a my se na něj moc těšíme.

VÝSTAVY PES

Buddy od Dupíků
foto: Nikola Balajková
majitel: Mgr. Urbanová Jana
chovatel: Bc. Dupalová Iveta
datum narození: 19.2.2010
otec: Cassidy z Bengasu
matka: Ally Dajavera
Foto: T. Kottová

A3Champion Agility
C.I.E. Inter Champion
Buddy (jméno – kámoš, i psa vybíral syn) je můj zcela první pes. Náhoda zasáhla a místo zlatého retrívra jsme si pořídili border kolii, na kterou mne upozornila moje kamarádka jako na tehdy pro mě ne moc známé plemeno. A z rodinného psa k domečku se postupem času stal agilitní začátečník, okusili jsme první výstavu a ve dvou letech začali více poznávat psí sporty. Buddy je dokonalý rodinný společník a domácí “plyšák”, který má ale výborný drive a nadchne se pro všelijaké psí sporty. Je učenlivý a má složené zkoušky ze sportovní kynologie, obedience, záchranařiny a co se agilit týká, tak splnil podmínky a získal titul A3Champion. Musím sama uznat, že v takové cíle jsem z počátku ani nedoufala. Stejně tak jako v dosažení titulu C.I.E. Inter Championa, za který vděčíme majitelce jednoho potomka, neboť naší výstavní kariéře jsme se začali více věnovat až ve čtyřech letech. Titulu si velmi vážíme, neboť konkurence ve výstavních kruzích je rok od roku čím dál tím větší a lze vidět mnoho krásných psů. Prvním naším dosaženým cílem a tehdy jsem si myslela, že posledním, byl Klubový šampion BCCCZ. Ale tím se vše jen odstartovalo. Následoval šampion ČR a přibývaly další tituly. Buddy je pro mne ideální všestranný pes, je nekonfliktní ke psům, miluje práci a kontakt s lidmi, kterým se ve svém volnu věnuje při canisterapii v domově důchodců, kam pravidelně docházíme. Buddymu vděčím za trpělivost a vše, co jsem se díky němu naučila. Moji rodiče, kteří nikdy psa nechtěli si ho rádi půjčují a rozmazlují. Buddy je prostě taková správná borderka pro spokojený život.

VÝSTAVY FENA

Fairytale Joy OfMine von der Boeler-Heide
majitel: Andree Jana
chovatel: Labrenz Claudia
datum narození: 12.8.2014
otec: Borderton The Sandman
matka: Futurbe Charming Dreams Of Heaven

Joy je téměř 3letá fena importovaná z Rakouska, ale její krev je plně australská. Její povahu nejlépe vystihují slova – vyrovnaná, temperamentní, nekonfliktní a přátelská k dospělým,dětem i zvířatům. Zároveň je Joy rychlá, lehce ovladatelná a ráda spolupracuje se psovodem. Za všechny tyto její vlastnosti si jí nesmírně cením a vážím. Aktivně a intenzivně se věnujeme dvěma sportům, které nám učarovaly nejvíc a to je obedience a pasení. V obedience závodíme momentálně ve třídě OB1. Pasení milujeme, sice máme zatím složenou jenom zkoušku ZVOP, ale u ovcí se snažíme být alespoň jednou týdně a pilně se připravujeme na HWT. Výstavy jsou pro nás takovou třešničkou na dortu a když je Joy exterierově vydařená, tak proč toho nevyužít. Joy je v necelých 3 letech Junior šampion několika zemí, Grand šampion České Republiky a Slovenska, získala potřebný počet CACIB titulů pro dosažení C.I.E. mezinárodního šampiona a je i Klubovým šampionem BCCCZ, v roce 2016 a 2017 dvakrát získala titul Best of Breed na rakouských klubových výstavách. Sebelepší exteriér mi ale nemůže vynahradit její skvělou povahu, za kterou jsem neuvěřitelně vděčná. A upřímně ji nejraději mám urousanou od rosy, vonící po ovcích a šťastnou, že může dělat to k čemu jsou borderky předurčeny.

ZÁCHRANAŘINA PES

Chance Slezský hrádek
majitel: Zamykalová Pavla
chovatel: MVDr. Bojková Jana
datum narození: 29.1.2010
otec: Akersborg Sid ISDS 284130
matka: Barunka Slezský Hrádek

Záchranářskému výcviku se s Flynnem věnujeme už od štěňátka. Byl na tuto práci cíleně pořizován a mé očekávání daleko předčil. Při práci je vždy soustředěný, dokáže pracovat samostatně aniž by na mě viděl. Má výborné pachové schopnosti a i přesto, že border kolie většinou pracují očima Flynn už od štěňátka pochopil, že při této práci je nutno pracovat nosem. Je to houževnatý pes, vydrží opravdu velmi dlouho pracovat v zátěži. To potvrdil složením obou kynologických atestů Ministerstva vnitra (pro vyhledání na ploše i na sutině) a taktéž to dokazuje v praxi. Takového úspěchu se za celou historii podařilo dosáhnout jen několika málo dalším border koliím a já si toho velmi vážím. Flynn je pes o kterém vím, že se na něj vždy mohu 100% spolehnout. Nepracuje pro hračky nebo pro pamlsky, ale pro mě. A hlavně pro všechny ty zasypané lidi a jejich radost. 🙂
Více se o něm dozvíte i zde: www.zamykalova.wordpress.com

VŠESTRANNÝ PES

EX Speedy Dream
majitel: Nosková Marcela
chovatel: Kovaříková Kateřina
datum narození: 27.6.2013
otec: Ace of Speedy Dream
matka: Athea Angel Budgerigar

EX Speedy Dream (4 roky) je prostě můj pan Úžasňák 🙂 . Exíka jsem si pořídili hlavně kvůli flyballu, kterému se věnuje jako sportu č.1 a se svým týmem CrazyBalls I. se letos umístili na 4.místě v celoroční soutěži. Ve flyballe je rychlý, skoro bezchybný a miluje soutěživost . Věnujeme se i dogfrisbee a letošním úspěchem pro nás bylo 4.místo v celoroční soutěži Dog Shop Liga. Dogdancingu se věnujeme spíše v zimních měsících a pasení jen když zbyde čas 🙂 . V dogdancingu bychom časem chtěli vystoupat na Champion of Dogdancing a v pasení pokořit IHT1. Nejde stíhat všechny sporty najednou. Exík je velice vnímavý, klidný, ale rychlost a nasazení mu nikdy nechybí. Velice rád běhá u kola nebo koloběžky a na společných rodinných výletech si to užívá stejně jako my.

Zleva Cessie Hvězda Els (fena coursing)
a Hottie GrAnt Bohemia Alké (všestranná fena)

VŠESTRANNÁ FENA

Hottie GrAnt Bohemia Alké
majitel: Koubková Eva
chovatel: Grygarová Alexandra
datum narození: 30.4.2010
otec: Bulldurham
matka: Liz Bohemia Alké

Čas od času slýcháme, že bychom s Hottie měly dělat jen jeden sport, že by byla skvělá. Když ono je velmi těžké dělat jeden sport, když máte psa, který je nadšen pro jakoukoliv aktivitu, ke které ho přivedete a navíc je v ní úspěšný. No a po pravdě – nás baví taky všechno možné. Hottie v kategorii Všestranná fena zvítězila díky 2. místu ve sportovní kynologii, kde má složeny zkoušky IPO2 či UPr3. Nikdy z ní zabiják nebude, miluje lidi a obrany bere jako skvělou hru. Ve stopách pokračuje ve šlépějích své matky Liz Bohemia Alké a poslušnost je něco, kdy může Hottie předvést jaký je šplhoun, který se snaží zavděčit, jak jen to jde. Další 2. místo získala Hottie ve flyballu, kde závodí za družstvo Alea – tým naděje a je držitelkou titulu Fly17. Třetí 2. místo získala v kategorii coursingu. Hottie se dále věnuje i dalším sportům jako třeba obedience (OB3), či dogdancing (MoD2). Ale přeci jen den má pouze 24 hodin. Tento rok čekají Hottie mateřské povinnosti, tak uvidíme, jak se nám bude dařit nejen na sportovním, ale i chovatelském poli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *